Ana sayfa
         
     
Rapor - Makale > Kalıp Teknolojileri > Röportaj > LaserCUSING ile kalıp imalatı:

LaserCUSING tekniğinin piyasadaki diğer metal tozu sinterleme sitemlerine göre farklılıkları ve avantajları nedir?

Daha önce de söylediğim gibi Concept Laser'in ilk hedefi orjinal malzemelerden, yaklaşık % 100 yoğunlukta ve aynı mekanik özelliklerde parça üretmektir. Bu nedenle yönteme artık sinterleme demiyoruz, çünkü bu müşterilerde eski parçaları çağrıştırıyor. Diğer firmaların üretemediği büyüklüklerdeki kalıp çeliği parçalarını dahi kolayca üretebilmekteyiz. Mesela 250x250 mm'lik yüzeyi kullanarak yaptığımız bir elektrik süpürgesi kalıbını örnek verebiliriz;


Genel olarak bizim Concept Laser olarak avantajlarıımız şöyle sıralanabilir:

Stratejik olarak:

 • Yöntemin araştırma-geliştirmesi, makinenin kurulumu ve endüstriyel olarak kalıplarda kullanılması senelerdir kendi bünyemizde, aynı çatı altında yapılmaktadır.
 • 40 yıllık kalıpçılık tecrübesine sahip Hofmann firması ile büyük bir sinerji yaratıp, teknolojinin geliştirilmesini hızlandırabiliyoruz.
 • Sadece Hofmann kalıpçılık firmamizda halen iki adet makinemiz gece-gündüz durmaksızın çalışmaktadır. Bu, senelerdir artan yoğunlukla sürdüğünden, kalıpçılık firmalarının sorunlarını daha iyi anlayıp, bilgi birikimimiz sayesinde problemlerini kolaylıkla çözebiliyoruz.
 • Kalıplarda soğutma kanalları kullanımının konstrüksiyonunu ve bilgisayar destekli analizini kendi bünyemizde ve yılların tecrübesiyle yapıyoruz.

Teknik olarak:

 • Daha hassas parça üretimi
 • Yüksek yüzey kalitesi
 • Patentli bir sistemimiz sayesinde lazeri hedefleyen "scanner" sistemi hareketli olduğundan, tüm yüzeyde eşit kaliteli ve daha büyük parçaların üretilebilirliği.
  Kullanılan metal tozu daha sonra tekrar tekrar yeniden kullanılabilir.
 • Patentli "combined prosessing" sayesinde parçanın her katmanı üretildikten sonra yüzey kalitesi 3D metal oyma yöntemiyle arttırılabilir (Combined Prosessing = LaserCUSING® + 3D oyma). "Combined prosessing" yönteminde ileriye dönük ana hedef "near netshape manufacturing"dir.
 • Patentli başka bir yöntem sayesinde büyük parçalarda alt kısım ilk soğutma kanalına kadar talaş kaldırma yöntemleriyle üretilip kalanı makineye yerleştirilip LaserCUSING® yöntemiyle yapılır. Bu sayede üretim hızlandırılmış olur.
         
     
TurkCADCAM.net > Türkiye'nin yeni ürün tasarım, geliştirme, CAD/CAM/CAE, CNC, kalıp ve imalat teknolojileri portalı
***** Sektörün profesyonel bilgi ve işbirliği platformu *****
© 2002-2017  Sinerji Yayıncılık, Tanıtım ve Danışmanlık Hizmetleri
Bu portaldaki içerik, ancak kaynak belirtilmesi ve izin alınması şartıyla yayınlanabilir.