Ana sayfa
         
     
Rapor - Makale > Endüstriyel Tasarım > ZuluDesign ve proje ortakları ürün geliştirme prosesi ve örnek çalışmalar:

Tümosan 80 Serisi Traktör:

Tasarladığımız 80 Serisi traktör, çiftçilik için gerekli bütün ihtiyaçları karşılayan, bir traktör ürün gamının öncü ürünüdür.  Kabinli,  tenteli ve kabinsiz seçenekleri ile satışa sunuluyor. Atmosferik ve turbo olmak üzere iki farklı dizel motor seçeneği var. Kullanıcı konforu için klima ve CD player opsiyonu var. Kullanıcı bölgesi parçaları, otomobil torpidolarında kullanılan yumuşak malzeme (PU, poliüretan) ile üretilmiş. Gösterge panelinde, kullanılacak kol ve butonlarda ergonomi ön planda.

Traktör TSE ve Avrupa normlarına uygun olarak üretiliyor.

Ürün, yeni üretim teknolojileri kullanılarak tüketiciye sunuluyor. Örneğin; panjur parçası poliüretan enjeksiyon yöntemi ile üretilip krom kaplama yapılıyor. Bu görünüş parçası, ledli park lambaları olan yuvarlak farlar ile birlikte aracın genel karakterini oluşturuyor. Marka amblemi büyütülüp öne çıkacak şekilde yeniden tasarlandı.

Traktörün üretim maliyeti azaltılıp üretim sayısı arttırılmıştır. Araçta kullanılan malzemelerin büyük çoğunluğu serinin diğer modellerinde de kullanılacak şekilde geliştirildi. Ürün tiplemesi bant sonunda yapılabilecek şekildedir.


Karsan Peugeot J9 Premier:

Peugeot lisansı ile Karsan'da üretilen J9 yenilendi.  Peugeot J9 Premier geçmişten gelen bir beğeni ve tüketici kitlesini, ticari araçtan binek araca davet eden bir yaklaşımla tasarlandı. Yenilenen araç, kibar yapısını kuvvetlendiren şişirilmiş çamurlukları ve geniş bombeli ön kısmı ile güçlü bir imaja sahip oldu. Modern, fonksiyonel arka kısmı ve elektrikli otomatik yolcu kapısı ile daha kullanışlı bir hal aldı. Genel görünüşü tamamlayan jant kapakları ve yan aynalar ile araç son haline kavuştu.

Peugeot J9 Premier'in tamponları üçer parçadan oluşturuldu. Ön tampon grubu ve far çerçeveleri SMC (Sheet Moulding Composites - Hazır kalıplama pestili) malzemeden üretildi. Arka tampon grubu ise pres sac ve büküm sac ile yapıldı. Herhangi bir kaza halinde sadece zarar gören parçalar değiştirilerek kullanım sırasındaki masraflar en aza indirildi.

         
     
TurkCADCAM.net > Türkiye'nin yeni ürün tasarım, geliştirme, CAD/CAM/CAE, CNC, kalıp ve imalat teknolojileri portalı
***** Sektörün profesyonel bilgi ve işbirliği platformu *****
© 2002-2017  Sinerji Yayıncılık, Tanıtım ve Danışmanlık Hizmetleri
Bu portaldaki içerik, ancak kaynak belirtilmesi ve izin alınması şartıyla yayınlanabilir.