Ana sayfa
         
     
Rapor - Makale > Endüstriyel Tasarım > ZuluDesign ve proje ortakları ürün geliştirme prosesi ve örnek çalışmalar:

Mekanik çalışma prensibi değiştirilen ön servis kapağı ve bagaj kapağı aracı bir üst sınıfa taşıyor. Eski tasarımda arkadan yolcu girişi için dikey eksende çalışan iki kapı ve iki pencere mevcuttu. Artık arkadan yolcu girişine ihtiyaç kalmadığı için yatay eksende açılan bir bagaj kapısı ve tek parça büyük bir cam tasarlandı.

Yuvarlak ve ledli park lambalı farlar standart üretimdir, OEM olarak temin edilir. Bu yuvarlak kısa huzme, uzun huzme ve sis farların dizilişi araca çok daha dinamik bir görünüş kazandırıyor.

Bu dinamizm torpido ve içerideki, hacmi büyüyen motor kabuğunda da devam ediyor. Geniş bombeli ve tek kalıplı üretim öngörülerek tasarlanan iç kısım, yeni gösterge paneli ve direksiyon simidi ile bütünlüğü sağlıyor. Torpido üzerindeki alüminyum şerit, aracı otomobil hissine iyice yaklaştıran bir detay olarak ön planda. Torpido ve motor kabuğundaki kullanım alanları çok ergonomik.

Arçelik Steam Power:

Ev temizliği ve hijyeni için tasarlanan bu ürün, küçük boyutları ve kullanım kolaylığı ile ön plana çıkıyor.

Kimyasal madde kullanmadan hijyenik temizliği ve deodorizasyonu daha iyi, daha hızlı ve daha kolay yapmak için tasarlanan ürün güncel formları, renkleri ve malzeme seçimi ile göz alıcı.

Kullanım kolaylığı için omuz askısı ile kullanılan ürün, saklama sırasında kablo ve hortumunun kendi gövdesi üzerine sarılmasıyla çok az yer kaplıyor.

Ana gövdenin etrafındaki şeffaf parçaların değiştirilmesi ile ürün tiplemesine ve farklı markalara ürün teminine imkan sağlıyor. Buharın gövdeden çıktığı parça değiştirilerek ürün bir buhar jeneratörü haline gelebiliyor.

Minimum maliyet ile ürün serisi oluşturmak, marka tiplemesi yapmak ve fonksiyon değiştirebilecek şekilde tasarlanan ürün Eksen A.Ş. tarafından üretilip Arçelik ve Beko markası ile satışa sunulmuştur.

         
     
TurkCADCAM.net > Türkiye'nin yeni ürün tasarım, geliştirme, CAD/CAM/CAE, CNC, kalıp ve imalat teknolojileri portalı
***** Sektörün profesyonel bilgi ve işbirliği platformu *****
© 2002-2017  Sinerji Yayıncılık, Tanıtım ve Danışmanlık Hizmetleri
Bu portaldaki içerik, ancak kaynak belirtilmesi ve izin alınması şartıyla yayınlanabilir.